Zahraniční jazykové pobyty

 

EXPERIENCE IN MALTA

 

Malta bývá často označována za ostrov slunce a historie.  Neopomenutelnou přidanou hodnotou v moderním Evropě je tradice jejích jazykových škol orientovaných na výuku angličtiny, druhého úředního jazyka této ostrovní země s rozlohou 246km2 /Brno cca 230km2/.

Anglický jazyk, dovolila bych si tvrdit více než anglická kultura, zde má své nesmazatelné místo ze zcela pochopitelných důvodů. Malta získala svou nezávislost na Velké Británii v roce 1964, dodnes je však členem Commonwealth – Společenství národů a představuje vyspělou kulturní zemi, která má co nabídnout. Strategická poloha tohoto hustě obydleného ostrovního státu ve Středozemním moři jej již dávno před středověkem, kdy sem přichází křesťanský řád Johanitů, předurčuje  k tomu, aby sehrál významnou roli i během 2.světové války. Malta je možná trochu překvapivě i dnes zemí s velmi silnou náboženskou tradicí, katolicismus je zakotven v ústavě a hraje v každodenním životě i politice významnou roli.

Atributů, kvůli nimž stojí zato vydat se sem, je nesčíslně a nebylo by ani důstojné ji uměle podbízet čímkoliv, co má už ze své podstaty.

Jak už bylo zmíněno na počátku – Malta má i něco víc. Nabízí celou řadu léty prověřených jazykových škol zdaleka ne jen prázdninového typu. Délku pobytu volíte podle svých možností, zpravidla od dvou týdnů do devíti měsíců, volíte také zaměření kurzu / general english, business english, exam preparation etc./, do patřičné jazykové úrovně jste však zařazeni až na základě jazykového testu a osobního pohovoru s lektorem. Není však nic mimořádného, postoupí-li student během svého pobytu do jiné skupiny podle  svých pokroků.

Jazykové školy jsou vyhledávány studenty z celého světa, proto se tady stává angličtina reálným komunikačním prostředkem i mimo výuku, často během aktivit organizovaných školou v odpoledních nebo večerních hodinách. Tady se pomyslný kruh uzavírá, nabídka mimoškolních programů je nejen přepestrá, ale i školou prověřená. Nikomu by neměla uniknout návštěva ostrovů Gozo a Comino, okružní jízda po ostrově dvoupatrovým otevřeným busem nebo hlavní město Valetta.

Tak jako se v předchozích řádcích prolínala Malta jako turistická destinace a jako místo, kde můžete zkvalitnit svoje jazykové dovednosti, takový může být váš příští pobyt na tomto ostrově. Kdo z nás by opovrhl vedle příjemných prázdninových zážitků certifikátem uznávané jazykové školy a praktickou zkušeností s angličtinou jako lingua franca?

Pro další informace kontaktujte lektory v naší jazykové škole.